Kale Fetihleri

Dünya üzerinde bulunan kaleleri guild’iniz ile ele geçirebilirsiniz.

İlk aktif edeceğimiz kale Destard’ın üst kısmında bulunan Minax Stronghold. Sistemi açıklarken de bu kaleden örnek vereceğim. Kalenin yeri için, oyun içerisinde .map yazıp 1140,2595 koordinatlarına göz atabilirsiniz.

Kaleyi Ele Geçirme

Fetihin başlaması için ele geçirmek istediğiniz kaleye guild master dahil 5 oyuncu giriş yapmalıdır. Yeterli sayıda kişi giriş yaptığında guild master her kalenin ortasında bulunan taşa çift tıklayarak fetihi başlatır.

Kale içerisindeki npc’ler kale sahibi guild haricinde herkese saldırırlar.

Fetih başladıktan sonra 5 kişi gereksinimi yoktur, 5 kişi sadece fetihi başlatmak için gereklidir.

Fetih başlatıldığında guild’in kaleyi kuşattığı tüm sunucuya duyurulur.

Guild master’in ölmesi veya taştan 10 kare uzaklaşması durumunda fetih başarısız olur. Ancak bi iki durumun kontrolu 60 saniyede bir yapıldığından oyuncunun tekrar dirilme veya taşa yaklaşabilmek için bir şansı vardır.

Fetih süresi her kale için farklı olmak ile beraber Minax Stronghold için 20 dakikadır.

Fetih başarısız olursa tekrar başlatılabilinir, ancak 5 kişi şartı tekrar sağlanmalıdır.

Minax Stronghold’un kapısının önünde bulunan cannon pazar günleri 22:00\’da şarj olur ve ateşlenerek kalenin kapının kapısı açılabilir.

Kaleyi ele geçirdikten sonra gm tinkering becerisine sahip olan bir karakter 200 iron ingot ile kale kapısını tamir edebilir. Kapıyı tamir etmek için smith hammeri kale lever\’ine target alabilirsiniz.

Kale kapıları kırıldıktan 2 saat sonra tamir edilebilir. Dolayısıyla kaleyi ele geçirseniz de kapıyı tamir edene kadar diğer guild’lerden korumalısınız.

Kale sınırları içerisinde field ve alan etkili büyüler kullanılamaz.

Kaleyi Ele Geçirmenin Avantajları

Bu özellikler Minax Stronghold için geçerlidir, farklı kaleler farklı avantajlar sağlayabilir.

Minax strongholdu ele geçiren guild kaleye özel kırmızı renkte pelerinin sahibi olur, bu pelerin giyen kişiye fazladan 5 armor verir. Bu pelerin her tıklandığında farklı bir giysi parçası olarak şekil değiştirir.

Kale sahibi guild’in üyeleri recall büyüsünü guild taşları üzerinde kullanarak kalelerine gidebilirler.

Kale sahibi guildmaster 5 saatte bir 25.000 altın kazanır.

Kale kapısındaki parmaklık  kale içerisinde bulunan lever’e çift tıklanarak açılabilir. Parmaklıkların inme ve kalkması arasında en az 3 saniye olmalıdır.

Aynı zamanda “open the gate” ve “close the gate” komutlarıyla kale kapısındaki gate keeper npc’lerin kale kapısını kapatıp açmalarını sağlayabilirsiniz. Npc’lerin komutları daha iyi algılaması için komutun başına gate keeper’in ismini (steve, george vs.) ekleyebilirsiniz.