Hakkında

Merhaba Sayın Ultima Online Oyuncusu!

2004 yılında 500 player ve üstü kitleye ulaşan Valor Uo Shard 2015 yılında tam 11 yıl sonra yeniden aktif oldu.

Sunucu Script altyapısı olarak Stones Ultima Online (stones.gen.tr) ve Destruction of Trammel (dot.gen.tr) alt yapısını kullanmaktadır.

Sunucuda donate veya donate adı altında gerçek para ile eşya satışı yoktur ve olmayacaktır.

Emülatör olarak Sphere 56s (Türkiye’nin ilk resmi sphere server developeri Shaklaban tarafından Valor için özel olarak hazırlanmıştır) kullanılmaktadır. Sphere 56s paket saldırılarından etkilenmez, Sphere-X, Sphere 56d ve Sphere 56b’den çok daha performanslı çalışır ve multi-threaded save, 10 kata kadar hızlı networking, şaşmayan timer’lar gibi pek çok özelliğe sahiptir. Performans olarak herhangi bir Sphere sunucusundan ziyade ServUO ile kıyaslanabilir.

Siz değerli Ultima Online oyuncusunu aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı bilmenizi isteriz.

Valor Uo Shard olarak eski tarz ultima online geleneğini yaşatırken yenilikçi olmayı ihmal etmedik, hem eski tarz (oldshool) ultima online keyfini alırken, hem de sizi sürükleyecek olan sistemler ile oyunu yeniden keşfetme şansına sahip olacaksınız.

Eğer sizde Ultima Online’in Stones melodisini özlediyseniz, Hoşgeldiniz!

Valor Uo Shard 7x skill cap limitine ve 225 stat limitine sahip bir sunucudur.
Hırsızlık becerileri hariç tüm becerilerde ph açıktır.

Saldırılara karşı korunmak ve siz oyuncuların lag loss yaşamaması için 500mbit ve Render için toplanmış bir makineyi hosting’e co-location olarak verdik.

Bunun yanı sıra saldırılar için 1. 4. layer saldırılara karşı %100 7. layer saldırılara karşı yükseltilebilir bir OVH ve Custom Firewall bulunmaktadır.

Client olarak modifiyeli ClassicUO kullanmaktayız. Sunucumuz bazı kesimler tarafından FPS Client adı ile anılan yeni nesil client’ları Türkiye’de ilk kullanan (2016) sunucudur https://www.youtube.com/watch?v=1h5elOaJzBA&t

Serverdaki bütün sistemleri sitemizin sistemler kategorisinde görebilirsiniz. Sistemlerin hepsi bugsız, hatasız ve eski tarz ultima online keyfinizi alabileceginiz şekilde siz oyuncuları beklemektedir.

Hoşgeldiniz!