Hazine Avcılığı

Lockpicking & Cartography (Hazine avcılığı)

Kara Hazineleri

İlk tıklandığında hazinenin yerini gösteren bir ok belirir ve hazinenin bulunduğu koordinatlar oyuncuya verilir. Bu koordinatlar kaybedilmemelidir, çünkü yalnızca bir defalığına verilir. Verilen koordinatlar .map komutu ile uyumludur, ancak belirli bir sapma payı vardır. Hazine bulunduğunda kazmayı haritaya target alarak kazabilirsiniz.

Hazineyi kazmak için önce kazmaya ardından haritaya tıklayabilirsiniz. Kasa tamamen görünür olduğunda bir mesaj ile oyuncuya bildirilir. Bu noktada kasaya çift tıklandığında kasanın koruyucuları ortaya çıkar. Kasanın kilidini açmak için koruyucuları öldürmek şarttır. Tüm koruyucular öldüğünde oyuncuya mesaj ile bildirilir. Açılan kasa 30 saniye içinde silinir.

Deniz Haritası:

Sos mesajına çift tıklandığında yardım mesajının bırakıldığı noktanın koordinatlarını elde edersiniz. Bu noktaya gemi ile gidip olta atmaya başladığınızda 4-5 atıştan sonra kasa geminizde belirir.

Kara haritalarını okumak için gereken cartography ve tüm kasaları açabilmek için gereken locpicking beceri seviyeleri aşağıda verilmiştir:

Level 1    20.0 Cartography     Lockpicking    20.0
Level 2    40.0 Cartography     Lockpicking    40.0
Level 3    60.0 Cartography     Lockpicking    60.0
Level 4    80.0 Cartography     Lockpicking    80.0
Level 5    100.0 Cartography   Lockpicking    100.0

Bunların dışında dungeon’larda sabit kasalar vardır ve belirli süre içinde yenilenirler.