Doom Dungeon’a Moonglow’da bulunan Masters of Illusion’dan giriş yapılabilir:

dom1

Doom Dungeon, Doom Gauntlet etkinliği yapılmasa da sürekli açıktır. İçerisinde etkinliken bağımsız olarak çalışan bir bilmece bulundurur. Aynı anda 4 oyuncu, resimdeki lever’leri doğru sırayla kullanarak ortadaki yeşil noktada bulunan oyuncuyu gizli hazine odasına göndererek oradaki kasaları açmasını sağlayabilir. Leverlerin yanlış sırayla kullanılması tavandan taşların çökmesine sebep olarak, ekrandaki oyunculara hasar verir.

dom2
Her cumartesi saat 22.00’da Doom Dungeon’da bulunan Cyhloth ölümlülerin Doom Gauntlet’e geçişine izin verir. Etkinlik sona erene kadar Doom Gauntlet’e geçiş yapılabilir.

dom3

Doom Gauntlet’e geçmek için Cyhloth’a çift tıklayabilirsiniz.

Karşıda çeşitli ihtiyaçlarınızı gidebilmeniz için vendorların bulunduğu gizli bir alan bulunmakta, bu alana aşağıdaki resimdeki gizli girişten geçerek ulaşabilirsiniz:

dom4

Doom Gauntlet’de reslenmek için radarda ankh yazan yerdeki res taşını kullanabilirsiniz.

dom5

Doom Gauntlet’de amaç radarda 1,2,3,4,5 ile gösterilen odalara girip, içlerindeki boss’ları numara sayısına göre öldürerek Dark Father’i çağıtmak ve yenmektir. Kapılardan içeri girildiğinde tekrar dışarı çıkılamaz. Boss’ların her biri farklı özelliklere sahiptir ve farklı şekillerde öldürülebilinir.

Tüm boss’lar yenildiğinde Dark Father Gauntlet’in ortasında belirecektir. Dark Father öldüğünde etkinlik sona erecektir. Tüm ödüller lootlanabilir olarak düşecektir.

Doom Gauntlet’de pvp ve loot serbesttir.
Etkinliğe katılım zorunlu değildir. Etkinlik sırasında “öldüm,dalıyorlar,kesiyorlar,” vb pageleriniz cevapsız kalacaktır.

Share.

1 Yorum

Cevap Yaz